Категорія: Загальні новини
На Житомирщині та Київщині порахували лісових мешканців
20.03.2023
Як показав щорічний облік, в нашому регіоні мешкає майже 42 тисячі копитних:
- 30,4 тисячі козуль,
- близько 2,5 тисяч голів лося,
- 3,5 тисячі оленя благородного та 506 – плямистого,
- 5 тисяч голів дикого кабана,
- 250 особин муфлона,
- 159 ланей.
- 513,5 тисячі зайця,
- 10,7 тисячі бобра,
- 5,5 тисячі лисиць
- понад 2 сотні вовків.
На території вищеназваних областей мешкає близько 10 червонокнижних мисливських видів. Впродовж останніх років спостерігається збільшення чисельності видри, глухаря та рябчика.
Облік дичини провели єгерські служби мисливських господарств, а узагальнені матеріали подали до Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства .
«Маючи результати моніторингу, спеціалісти аналізуватимуть динаміку чисельності за останні роки, особливості розподілу тварин на різні території, визначатимуть щільність та прогнозуватимуть чисельність мисливських тварин на наступні роки», - зазаначає начальник управління Сергій Смічик.
На території Київської та Житомирської областей мисливське господарство ведуть майже 200 користувачів мисливських угідь. В переліку видів, які обов’язково потрібно обліковувати – 7 видів ратичних, 16 хутрових, близько 20 видів пернатих
Хоча зазвичай для моніторингу мешканців лісів та водойм спеціалісти використовують близько 30 методів, а найоптитмальніший обирають в залежності від погодних та ландшафтних умов і особливостей тварин, цьогоріч, у зв'язку з воєнним станом, облік проводився переважно шляхом маршрутного обліку тварин за слідами та методом обліку на місцях підгодівлі та місцях скупчень звірини.