На Житомирщині відкрили селекційний лісонасіннєвий центр
29 вересня на території Гладковицького лісництва Овруцького спецлісгоспу відкрили перший в Житомирській області селекційний лісонасіннєвий центр. У цьому лісорозсадницькому комплексі щорічно вирощуватимуть понад п'ять мільйонів саджанців із закритою кореневою системою.
«Відкриття насіннєво-селекційних заводів – це один із пунктів програми “Зелена країна. Ми пришвидшуємо результат відновлення лісу. Якщо раніше цей сіянець ми садили в землю і тільки через п’ять-шість років ми отримували ліс в людський зріст, то при цій технології ми отримуємо цей же результат вже на третій-четвертий рік. Житомирщина – це лісовий край, тут багато лісів. У 2020 році область дуже постраждала від лісових пожеж. Всі ці території потрібно відновлювати», - наголосив на відкритті центру Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.
Своєю чергою, Голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко звернув увагу на те, що вирощування такого садивного матеріалу необхідне для того, щоб наші нащадки через десятки років мали змогу бачити чудові ліси та прекрасні можливості для розвитку мирної країни в майбутньому.
«У цьому центрі ми отримуватимемо стандартний садивний матеріал, який характеризуватиметься покращеними генетико-селекційними властивостями, високою приживлюваністю протягом всього вегетаційного періоду, стійкістю до несприятливих умов навколишнього природного середовища, швидким ростом. Частину сіянців використовуватимемо для осіннього садіння лісових культур, решту у спеціальних сховищах зберігатимемо до весни. Ми маємо все для того, щоб створювати високопродуктивні та екологічно стійкі ліси з насіння селекційно покращеної якості, а відтак і виконувати програму Президента «Зелена країна», - підкреслив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.
Довідково.
Загальна площа лісонасіннєвого центру – сім гектарів.
Щодо головних принципів роботи, то це використанням насіння з об'єктів постійної лісонасіннєвої бази, вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою, контроль якості робіт на кожному з виробничих процесів.
За допомогою технології вирощування саджанців із закритою кореневою системою можна продовжити період, коли погодні умови дозволяють садити ліс.
У своїй структурі лісовий селекційно-насіннєвий центр має підрозділ із переробки та зберігання лісонасіннєвої сировини, оснащений відповідним сучасним обладнанням. Зокрема, шишкосушарню, яка, своєю чергою, складається з обладнання, що дозволяє отримати високоякісне насіння практично без використання ручної праці. Насіннєсховище забезпечуватиме тривалий час зберігання підготовленого насіння без втрати ним схожості. Комплекс з висіву лісового насіння складається з висівної лінії барабанного типу.